Obec Ústí
TJ SokolÚstí

Fotbal

Tělovýchovná jednota Sokol Ústí je největší zájmovou a zároveň aktivní organizací v obci. V mistrovských fotbalových soutěžích má v současnosti jedno mužstvo dospělých, které hraje 1.B třídu pod KFS Olomouc. Dvě mužstva dorostu  hrají jako společné družstva s Tatranem Všechovice pod jeho hlavičkou. Starší a mladší žáci startují v okresním přeboru OFS Přerov. Zásluhou Sokola se stal fotbal nedílnou součástí veřejného života v Ústí.

Pro mnoho občanů nejen z Ústí, ale i z celého okolí je nedělní dopoledne spojeno s návštěvou sportovního areálu. Přicházejí nejen za fotbalem, ale také za setkáním se svými známými a dobrým občerstvením před nedělním obědem.

Organizovaný fotbal se hraje v Ústí od roku 1953, kdy se přihlásil do mistrovských soutěží v okrese Hranice. Finance chyběly, proto si hráči výstroj kupovali sami, starší dresy dostávali od TJ Sigma Hranice. V roce 1962 byla činnost v mistrovských zápasech přerušena, aby po čtyřech letech Sokol znovu obnovil činnost a začal startovat ve IV. třídě přerovského okresu. Během 3 let se ústecký fotbal probojoval do okresního přeboru a první větší úspěch zaznamenal v roce 1980 postupem do 1.B třídy. Druhým úspěchem byl v roce 1990 postup do 1.A třídy a v roce 1993 při výročí 50 let činnost jsme postoupili do Krajského přeboru Olomouckého kraje. Největším sportovním úspěchem v historii Sokol je bezesporu rok 2017 a s ním spojený do postup do Divizní soutěže. Zde jsme odehráli 2 soutěžní ročníky.

Hráči mají k dispozici dvě travnatá hřiště, hlavní hřiště disponuje automatickou závlahou. Jako zázemí slouží budova šaten, kde mohou využívat také vybudovanou saunu.

Rychlé odkazy