TJ SOKOL Ústí

Tělovýchovná jednota SOKOL Ústí patří mezi největší zájmové a velmi aktivní organizace v obci. V mistrovských fotbalových soutěžích má v současnosti dvě družstva dospělých - „A“ družstvo hraje krajský přebor Olomouckého kraje, „B“ družstvo hraje v okresním přeboru Přerovska. Dorost, mladší žáci a MINIPŘÍPRAVKY starší a mladší startují v OFS Přerov v okresním přeboru. Zásluhou SOKOLA se sta fotbal nedílnou součástí veřejného života v Ústí.

Pro mnoho občanů, mužů, ale i žen, nejen z Ústí , ale i z celého okolí, je nedělní dopoledne spojeno s návštěvou sportovního areálu. Přicházejí za dobrým fotbalem, za setkáním se svými známými a také za dobrým občerstvením před nedělním obědem. Proto bude na místě si připomenout, jak se během let fotbal v Ústí rozvíjel, vždyť v roce 2003 jsme oslavili 50 let své činnosti.

Organizovaný fotbal se hraje v Ústí od roku 1953, kdy se přihlásil do mistrovských soutěží v okrese Hranice. Finanční zajištění oddílu chybělo, proto si hráči výstroj kupovali sami, starší dresy dostávali od TJ Sigma Hranice. Po devíti letech byla v roce 1962 činnost v mistrovských soutěžích přerušena.

V roce 1966 navázal SOKOL na předchozí období a s novým vedením a novými hráči činnost obnovil a startoval ve IV. třídě přerovského okresu. Během tří let se ústecký fotbal probojoval do okresního přeboru. První větší úspěch zaznamenal v roce 1980 postupem do I.B třídy. První sezóny této soutěže odehráli ústečtí fotbalisté na Valašsku.Druhý velký úspěch byl v roce 1990 a to postup do I.A třídy. V roce 2000 jsme na dvě sezóny sestoupili do I.B třídy, ale v roce 2002 nás již opět čekala I.A třída a v zápětí rok nato již zmíněný postup do krajského přeboru.

Svá mistrovská utkání hraje stále pod názvem TJ SOKOL Ústí. Patří k malým oddílům a s docela solidními výsledky. Největším úspěchem pro oddíl bylo v roce 50. výročí jeho založení, tj. v roce 2003 a to postup z I.A třídy do krajského přeboru. Během této doby mělo Ústí v soutěžích jedno až dvě mužstva dospělých, družstvo dorostenců a společně s obcí Skalička družstvo žáků. V současné době kromě "A" družstva dospělých startuje v okresním přeboru "B" mužstvo dospělých a dále je v činnosti mužstvo dorostu, mladší žáci a starší a mladší přípravka, Mládežnická mužstva startují v okresním přeboru OFS Přerov. Pro hráče jsou k dispozici dvě travnatá hřiště a renovované šatny.

Aktuální zápasy

Muži A

Ne 21.10.2018 10:00

Podzim - 12.kolo